Tajlandia

One night in Bangkok i nie tylko

Świątynia Wat Rong Khun – Biała Świątynia


Tajlandia to nie tylko niesamowite krajobrazy, zapierające dech w piersi, przepiękne plaże, wielka gościnność mieszkańców. Tu znajdziesz wszystko, spokój i relaks na plaży oraz niesamowite życie nocne w Bangkoku. Miłośników natury zachwyci niesamowita tropikalna roślinność – lasy tropikalne są jednymi z najlepiej zachowanych na świecie. Lubiący zwiedzać odnajdą się w eksplorowaniu starych świątyń i tych całkiem nowych.

oferty godne polecenia

Tajlandia Biała Świątynia Wat Rong Khun

Świątynia Wat Rong Khun – Biała Świątynia

Tajlandia posiada unikalne na świecie miejsce, które zadziwi każdego turystę. Nawet, jeśli nie jesteście miłośnikami budowli sakralnych ta jest warta zobaczenia, ponieważ jest najbardziej ekstrawagancką świątynia w Tajlandii – ze względu na śnieżnobiały kolor i oryginalny kształt. Znajduje się 15km od miasta Chiang Rai ed i jest świątynią buddyjsko-hinduistyczną.

Jej budowa zaczęła się całkiem niedawno w 1997r. Twórca Białej Świątyni – artysta lokalny Chalermchai Kositpipat, inspirował się katedrą Sagrada Familia w Barcelonie. Obiekt jest cały czas rozbudowywany. Nie wiadomo dokładnie, na kiedy przewidziany jest koniec prac, być może na 2070 rok.

Świątynię można już zwiedzać. Wizyta w niej pozostawia niesamowite wrażenia estetyczne, ściany świątyni i posągi pokryte są również kawałkami szkła, w których odbijające się słońce potęguje efekty – świątynia wręcz oślepia.

Wyobraźnia artysty, jeszcze bardziej zaskakuje, kiedy znajdziemy się wewnątrz. Tradycyjne malowidła buddyjskie zostały tu “wzbogacone” muralami pokazującymi sceny apokaliptyczne świata współczesnego – p. Wieże World Trade Center, oraz postaci z filmów animowanych np. Spiderman, Superman, Kung Fu Panda, Neo z Matrixa oraz ikony muzyki Elvis i Michael Jackson!

Polecamy!

Zdjęcia


Tajlandia – co jeszcze możemy zobaczyć?

Miasta

Bangkok, warto tu spędzić kilka dni i zobaczyć sztandarowe zabytki takie jak Wat Traimit – Świątynię Złotego Buddy. Kolejny punkt programu, którego nie można pominąć to pływający targ Damnoen Saduak, składający się z łódek pełnych towarów każdego typu. Kolejna atrakcja tego miasta to bogate życie nocne.

Kolejne ważne miasto to Nakhon Pathom, gdzie znajduje się Phra Pathom Chedi, najwyższa buddyjska budowla świata o wys. 127 m. Kolejne miasto Ayuthaya – antyczne miasto. Tu możemy zobaczyć Elephant Kraal – miejsce, w które było używane do chwytania dzikich słoni w czasach starożytnych. Jest to przestronne ogrodzenie wykonane z masywnych bali z drewna tekowego. Znajduje się tu również słynna rzeźba głowy Buddy szczelnie opleciona przez konary drzewa.

Wyspy i plaże

Liczne wyspy są ulubionym miejscem wypoczynku setek turystów z całego świata. Pukhet to jedna z ulubionych, oferuje ona wspaniałe białe plaże. Ko Samui – wakacyjny raj z kombinacją białych plaż, krystalicznego morza i palm. Najpiękniejsze plaże to Mae Nam, Hat Lamai, Big Buddha i Hat Cheweng. Jeśli ktoś szuka zakątków, które nie znajdują się na znanym turystycznym szlaku polecamy Ko Kut – jedno z ulubionych miejsc wakacyjnych mieszkańców Tajlandii. Oprócz przepięknych widoków oferuje możliwość kontaktu z tradycją i sposobem życia rodowitych Tajlandczyków.

Tajlandia Biała Świątynia Wat Rong Khun
Tajlandia Biała Świątynia Wat Rong Khun
Tajlandia Biała Świątynia Wat Rong Khun
Tajlandia Biała Świątynia Wat Rong Khun
Tajlandia Biała Świątynia Wat Rong Khun
Tajlandia Biała Świątynia Wat Rong Khun

To tylko kilka wspaniałych miejsc w Tajlandii, resztę zobacz na własne oczy!

Tajlandia Oferty