EKO HOTELE

Najlepsze proekologiczne hotele na świecie


Czy ważna jest dla Ciebie ochrona i dbałość o środowisko naturalne? Wybierz na swoje wakacje jedno z miejsc eco-friendly i zorganizuj swój zdrowy wypoczynek. Oto najlepsze EKO hotele i bed&breakfast.

 

eko hotele

W związku z drastycznymi zmianami w klimacie i wieloma katastrofami ekologicznymi coraz częściej zaczynamy być świadomi jak ważna jest ochrona środowiska naturalnego. Coraz większą popularność zyskuje turystyka ekologiczna.

W związku z tym powstają eko hotele zbudowane zgodnie z zasadami bio-architektury, gdzie stosuje się recycling odpadów, wykorzystuje się źródła energii odnawialnej i oferuje produkty ekologiczne.

 

Najlepsze eko hotele:

Tree Hotel - Szwecja

eko hotele

Ten maleńki, lecz bardzo komfortowy eko hotel znajduje się w Szwecji. Zaskoczy każdego gościa swą architekturą. Pokoje to prawdziwe domki na drzewie, o jakich marzyliśmy będąc dziećmi.

Nocleg w Tree Hotel

Paradise Bay Eco Resort - Australia

eko hotele

Znajduje się na wyspie Whitsundays w Queensland w Australii. Jest to fantastyczna wyspa, na której wspaniale zachowana została równowaga natury. Miejsce to możemy nazwać prawdziwym rajem na ziemi. Hotel Paradise Bay został zbudowany tak aby nie zakłócać porządku naturalnego wyspy. Do jego zasilania została wykorzystana energia pochodząca tylko i wyłącznie z paneli słonecznych.

Crosby Street Hotel - Nowy Jork

eko hotele

Nawet w taki wielkim mieście jak Nowy York możemy znaleźć jeden z najlepszych Eko hoteli na świecie. Na 12 piętrze Crosby Street Hotel znajduje się niesamowity ogród warzywny. Uprawiane tam rośliny są przyrządzane przez szefa kuchni.

Niestety wszystkie pokoje w tym hotelu do końca września 2016 są już zarezerwowane 😉

 

Adrère Amellal - Egipt

eko hotele

Ten, kto mówi, że Eko hotele nie mogą być luksusowe nie widział hotelu Adrère Amellal, który znajduje się w Kairze, w Egipcie. Wewnątrz hotelu znajduje się 40 przepięknych pokoi. Każdy z nich urządzony został w stylu przywołującym na myśl zabytki z otaczającego go terenu. Zasilany jest energia z paneli słonecznych.

Strona hotelu

Whitepod - Szwajcaria

eko hotele

Idealny hotel dla miłośników białego szaleństwa. Znajduje się w Las Cerniers, u podnóża Alp Szwajcarskich. Składa się z 15 form architektonicznych wykonanych z drewna i innych materiałów ekologicznych. Tworzą one coś na kształt wioski wokół głównego budynku, który powstał w 1800 roku. W tym niezwykłym hotelu pokoje sprzedają się jak świeże bułeczki. Ale jeśli byście Państwo chcieli spędzić w nim swój urlop prosimy o kontakt. Może uda się nam go zarezerwować.

Strona hotelu

Vigilius Mountain Resort - Włochy

eko hotele

Znajduje się we Włoszech w regionie Trentino Alto Adige w Dolomitach. Luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel. Ciekawostką jest fakt, ze jego dach pokryty jest trawą i liśćmi.

Strona hotelu

Petit Hotel - Włochy

eko hotele

Petit Hotel znajduje się we Włoszech na Sycylii w Milazzo. Jest to jedyny taki hotel we Włoszech. Kilka przykładów Eko w jego urządzeniu to: jonizatory powietrza we wszystkich pokojach, drewniane meble, pościel z naturalnych tkanin. Podczas nocy jest możliwa dezaktywacja wszystkich urządzeń elektronicznych tak, aby fale magnetyczne nie zakłócały snu.

Strona hotelu

Mamy nadzieję że takich proekologicznych hoteli będzie coraz więcej – również w Polsce, bo jak widać eko hotele nie muszą się wiązać ze spartańskimi warunkami wypoczynku 🙂