DZIWACZNE TOALETY PUBLICZNE

podróże na wesoło


Oto najbardziej szalone i niekonwencjonalne łazienki świata! Gdzie znajduje się ta najdziwniejsza?

„Co kraj to obyczaj” mówi stare powiedzenie i podczas podroży musimy się do tego dostosować, ale jaka by była Wasza reakcja na załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych w jednym z takich miejsc?

Które dziwaczne toalety przypadły Wam do gustu?

 

dziwaczne toalety

Dziwaczne toalety, które możemy spotkać na świecie:

Lustrzane

W Sulphur Spring (Texas) w samym centrum miasta znajduje się taka lustrzana toaleta i już stała się jedną z jego głównych atrakcji. Taka sama toaleta publiczna znajduje się również w Houston, naprzeciwko muzeum Tate Britain. Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że z zewnątrz nic nie widać, natomiast będąc w środku ma się wrażenie, ze jest się na otwartej przestrzeni!!! Robi wrażenie!!!! Na zdjęciu toaleta w Sulphur Spring (Texas, USA).

dziwaczne toalety
W kształcie ust

Wymyślone przez holenderskiego projektanta, można je znaleźć w kilku miejscach w Europie i w USA – np. w jednym z kasyn Las Vegas. Artysta inspirował się ustami swoich ulubionych bohaterek Mangi. Jego artystyczna idea spotkała się z wielką krytyka feministek z całego świata.

dziwaczne toalety
Modernistyczne

Ultranowoczesne z tysiącem funkcjonalności. Na zdjęciu WC publiczne w Hong Kongu.

dziwaczne toalety
W akwarium

Jest z pewnością jedną z najciekawszych łazienek. Jej ściany stanowią akwarium, w którym mieszkają kolorowe rybki. Na zdjęciu Mumi Papa Cafe’, Akash, Japonia.

dziwaczne toalety
Sexy i zawstydzające

Czy zdarzyła się wam kiedyś sytuacja, w której nie mogliście załatwić swoich potrzeb fizjologicznych ponieważ czuliście się obserwowani? Jeśli tak to na pewno nie możecie skorzystać z tej łazienki. W jednej ze znanych galerii handlowych w Portugalii jej zarządcy wpadli na „genialny” pomysł ustawienia wewnątrz WC manekinów.

dziwaczne toalety
Z możliwością wyboru...

W Niemczech znajduje się WC inne niż wszystkie. Panowie mogą skorzystać z pisuaru w zależności od napoju, jaki wypili. Mamy do wyboru: wodę, wino, piwo… Jak myślicie czy użytkownicy kłamią?

dziwaczne toalety
Pisuar na drzewie

Zazwyczaj drzewa tak samo jak koła samochodu są ulubionym miejscem na załatwianie swoich potrzeb przez naszych czworonożnych przyjaciół… ale czasem i panom szczególnie po zakrapianym alkoholem wieczorze zdarza się z nich korzystać.

dziwaczne toalety
Trąby

We Freiburgu (Niemcy) zainstalowano prawdziwe trąby w toalecie zamiast pisuarów

dziwaczne toalety
Gilotyna

WC tylko dla odważnych! Prawie jak z horroru…

dziwaczne toalety
Największe WC świata

W Chinach w mieście Chongqing znajduje się największa toaleta publiczna na świecie. Składa się z ponad 1000 sanitariatów, usytuowanych na 32 tysiącach metrów kwadratowych. Maja one różne dziwne formy, między innymi znajdziemy tu smoki, damskie biusty itp

dziwaczne toalety

Z innej beczki (muszli)

Istnieją również inne dziwaczne toalety  – takie których nie spotkamy w konkretnym mieście, ale może nas minie gdzieś po drodze 😉

Najszybsza muszla klozetowa

Jej konstruktor,  hydraulik i wynalazca Colin Furze, znalazł się już wcześniej w Księdze Guinnessa z równie dziwacznymi rekordami, jako konstruktor największego ogniska i najdłuższego motoru. Maksymalna prędkość pędzącej toalety to 88,5 km/h, a co najciekawsze, w czasie jazdy można w niej spuszczać wodę!

Dziwaczne toalety

A czy Wy spotkaliście w Polsce takie dziwaczne toalety publiczne?