Alpejskie jeziora Como i Maggiore z Modlina za 1000 zł

Włochy i Szwajcaria w jednej podroży


BERGAMO – MEDIOLAN –DOMODOSSOLA – LOCARNO – LAGO MAGGIORE – COMO – BERGAMO i GÓRSKA TRASA PANORAMICZNA VIGEZZINA w jednej podroży.

Jesień to wspaniały czas na podziwianie najpiękniejszych włoskich i szwajcarskich jezior. Niesamowite kolory drzew porastających zbocza gór i szmaragdowa woda jezior pozostawiają niesamowite wrażenia estetyczne.

Najpiękniejsze alpejskie jeziora, wspaniałe krajobrazy a do tego przejazd jedną z najpiękniejszych kolejowych tras panoramicznych Włoch.

A to wszystko za ok 1000 zł (przelot + hotele + przejazdy pociągiem) w jednej podroży z Modlina.

 

Trasa i plan zwiedzania

MODLIN

Do Włoch (Bergamo) polecimy z Modlina

Przykładowe loty

BERGAMO

Po przylocie do Bergamo jedziemy do Mediolanu (bus shuttle będzie najwygodniejszy).Koszt ok 4 euro.

MEDIOLAN

Nocleg w Mediolanie – blisko stacji kolejowej

DOMODOSSOLA

Następnego dnia rano przemieszczamy się pociągiem do miasta Domodossola (podróż około 1,3h) cena biletu ok 19euro.

Z Domodossola wyruszamy pociągiem panoramicznym do Locarno w Szwajcarii.

Linia kolejowa „Vigezzina” pomiędzy włoskim regionem Piemont a szwajcarskim kantonem Ticino, przez Alpy nad jezioro Maggiore została ostatnio uznana za najpiękniejszą trasę widokową Włoch. Liczy ona sobie ponad 52 km i wznosi się aż na wysokość 800 m.n.p.m.. Bilet turystyczny kosztuje ok. 20 euro i daje możliwość zatrzymania się i zwiedzenia dwóch miejscowości na trasie.

Podróżując pociągiem mamy okazje podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, góry w jesiennej barwie z pierwszym śniegiem na ich szczytach małe miasteczka położone w dolinach, alpejskie jeziora, lasy.

Linia kolejowa "Vigezzina"

alpejskie jeziora

Jeśli nie wysiądziemy na jednej ze stacji, aby pozwiedzać miasteczka np. Santa Maria Maggiore, położone na wysokości 830 m n.p.m, w którym np. możemy zobaczyć jedyne w swoim rodzaju Muzeum Kominiarzy. Po około 2 godzinach docieramy do Locarno – szwajcarskiego kurortu położonego nad jeziorem Maggiore. Miasto słynie z odbywającego się tam w miesiącach letnich festiwalu filmowego.

Locarno

alpejskie jeziora

LOCARNO

Nocleg w Locarno

Następnego dnia wyruszamy pociągiem z Locarno do Como z przesiadką w Bellinzonie.

(czas podroży ok 1,5 – 2h), koszt biletu ok 25 euro.

Jezioro Como

alpejskie jeziora

COMO

Jezioro Como jest trzecim, co do wielkości jeziorem Włoch (po jeziorach Garda i Maggiore). Zarazem jest to najgłębsze jezioro Alp i jedno z najgłębszych w Europie. Kształt jeziora przypomina odwróconą literę „Y”, ma ono bardzo długą linię brzegową. Wokół jeziora usytuowane są wspaniałe wille np. Villa d’Este, Villa Balbianello. Po jeziorze kursują promy i łodzie, dzięki którym można dostać się do nadbrzeżnych miejscowości bez konieczności objeżdżania jeziora lądem np. Como – Bellagio, Como – Cernobbio. Jezioro Como upodobało sobie wielu celebrytów, np. w miejscowości Laglio ma swoją wille George Clooney.

Villa Balbianello

alpejskie jeziora

Nocleg w Como

Następnego dnia wyruszamy pociągiem do Bergamo (cena biletu ok 8 euro) po drodze możemy jeszcze zwiedzić Monze i słynny tor wyścigowy F1.

 

Alpejskie jeziora to wymarzone miejsce wypoczynku. Odbijają się w nich szczyty Alp, każde jest niepowtarzalne i krystalicznie czyste. To nie jedyne alpejskie jeziora we Włoszech są jeszcze m.in.: Lugano, Iseo, Garda, Lecco, Lago di Resia (Włochy), a w Szwajcarii jest ich ponad 1400.